Patinka slėpimo „Facebook“ įvadas Skaitmeninės sąveikos ir asmeninio prekės ženklo kūrimo amžiuje mūsų buvimo internete valdymas tapo niuansuota meno forma. Vienas iš to aspektų yra mūsų dalyvavimo matomumo kontrolė tokiose socialinėse platformose kaip „Facebook“. Bėgant metams pastebėjau, kaip paspaudimų „Patinka“ skaičius gali turėti įtakos suvokimui ir netgi nulemti mūsų elgesį socialinėje žiniasklaidoje. Nenuostabu, kad „Facebook“ pristatė funkcijas, leidžiančias vartotojams nuslėpti, kiek patinka. Šis naujas privatumo sluoksnis yra daugelio, įskaitant ir mane, keitimas, kurie nori atidžiau kuruoti savo bendravimą socialinėje žiniasklaidoje. Galimybė paslėpti, kad patinka, nėra tik paviršutiniškas pakeitimas; tai gali turėti didelės įtakos mūsų internetinei veiklai. Tai rodo pokytį, kaip vertiname sąveiką internete, ir siūlo atitrūkti nuo nenumaldomo skaitmeninio patvirtinimo siekimo. Asmeniškai pajutau išsilaisvinimo jausmą nuo tada, kai pradėjau naudoti šią funkciją, nes ji leido man sutelkti dėmesį į dalijimąsi turiniu dėl to džiaugsmo, o ne siekti, kad patinka. Suprasti, kaip naudotis šia funkcija, labai svarbu kiekvienam, norinčiam kontroliuoti savo pėdsaką internete. Šiame straipsnyje paaiškinsiu, kaip paslėpti „Facebook“ įrašų „Patinka“ paspaudimus, parodysiu, kaip peržiūrėti savo „Patinka“ paspaudimus, ir aptarsiu, kokį poveikį tai gali turėti jūsų bendram buvimui socialinėje žiniasklaidoje. Turėdami šias įžvalgas būsite pasirengę valdyti savo įsipareigojimus užtikrintai ir autentiškai.
Psichologinis aspektas
„Patinka“ paspaudimų ieškojimas „Facebook“ dažnai gali atrodyti kaip nenumaldomas užsiėmimas. Neretai vartotojai savo savivertę vertina pagal gautų paspaudimų „Patinka“ skaičių, o tai gali sukelti nuolatinį palyginimo ir patvirtinimo ieškojimo ciklą. Pasirinkęs slėpti, kad patinka, pastebėjau, kad pasikeitė mano požiūris į socialinę žiniasklaidą. Tai leido man dalytis turiniu, kuris man patinka asmeniškai, o ne tuo, kas, mano nuomone, bus populiarus. Šis subtilus pokytis gali turėti didelį poveikį psichinei gerovei ir padėti puoselėti sveikesnius santykius su socialine žiniasklaida.
Jūsų privatumo apsauga
Privatumas yra dar viena svarbi priežastis, kodėl verta slėpti simpatijas. „Patinka“ paspaudimų matomumas gali netyčia atskleisti jūsų elgesio internete modelius draugams, pažįstamiems ar net potencialiems darbdaviams. Paslėpdamas juos, išlaikau privatumo sluoksnį, leidžiantį valdyti, kiek kiti gali numanyti apie mano sąveiką internete. Tai įgalinanti funkcija, sugrąžinanti mane į skaitmeninio gyvenimo vairuotojo vietą.
Kuriame jūsų internetinę asmenybę
Galiausiai sprendimas slėpti simpatijas gali būti strateginis žingsnis kuriant internetinę asmenybę. Pasaulyje, kuriame asmeninis prekės ženklas tampa vis svarbesnis, turinys, kuris sulaukia teigiamų įvertinimų, ne visada geriausiai atspindi jūsų asmenybę ar tai, už ką jūs atstovaujate. Slėpdamas simpatijas, aš galiu pristatyti save taip, kad atitiktų mano vertybes, nesiblašydamas pomėgių skaičiaus. Šis autentiškumas yra neįkainojamas kuriant tikrą buvimą internete.
Žingsnis po žingsnio vadovas
Kai pirmą kartą nusprendžiau paslėpti „Patinka“ paspaudimus savo „Facebook“ įrašuose, buvau maloniai nustebintas, koks paprastas buvo šis procesas. Norėdami pradėti, tiesiog eikite į „Facebook“ nustatymus ir suraskite skyrių, susijusį su naujienų kanalo nuostatomis. Iš ten galite pasiekti Reakcijų nuostatas ir perjungti parinktį, leidžiančią paslėpti kitų ir savo įrašų reakcijų skaičių. Tai greitas pakeitimas, kurį galima padaryti greičiau nei per minutę, tačiau poveikis jūsų socialinei žiniasklaidai gali būti didžiulis.
Nustatymų supratimas
Svarbu suprasti, kad „Facebook“ paslėpus „Patinka“ mygtuko „Patinka“ funkcija visiškai nepašalinama. Vietoj to, jis tiesiog slepia panašių dalykų skaičių nuo visuomenės. Jūs vis tiek galite pažymėti įrašus, o kiti gali patikti jūsų įrašams; skaičius tiesiog nebus matomas. Tai reiškia, kad vis tiek galite prasmingai bendrauti su turiniu be papildomo visuomenės spaudimo.
Poveikis jūsų profiliui
Paslėpę savo įrašų mygtukus „Patinka“, galite pastebėti, kad jūsų „Facebook“ profilis pasikeitė. Neturint matomo paspaudimų „patinka“ skaičiaus patvirtinimo, jūsų profilis bus labiau susijęs su bendrinamu turiniu, o ne apie jo populiarumą. Tai koregavimas, bet gali paskatinti autentiškesnę jūsų interesų ir vertybių išraišką platformoje.
Prieiga prie jūsų patinkančios istorijos
Net jei neviešai paslėpėte savo mygtukus „Patinka“, galbūt norėsite patikrinti, kurie įrašai jums patiko anksčiau. Norėdami tai padaryti, eikite į savo profilį, spustelėkite „Daugiau“ ir pasirinkite „Patinka“. Čia rasite išsamų visų įrašų, kurie jums patiko laikui bėgant, sąrašą. Tai patogus būdas dar kartą peržiūrėti turinį, kuris jums pasirodė įdomus ar prasmingas.
Jūsų įsitraukimo modelių supratimas
Žvelgiant atgal į savo mėgstamą istoriją, gali būti gana daug. Tai leidžia analizuoti savo įsitraukimo modelius ir sužinoti, su kokiu turiniu dažniausiai bendraujate. Man tai buvo pratimas, kuris man padėjo geriau suprasti savo pomėgius ir netgi turėjo įtakos turiniui, kuriuo renkuosi dalytis.
Privatumo svarstymai
Nors jūsų mygtukų „Patinka“ istorija yra matoma jums, svarbu atminti, kad kiti negalės matyti šios informacijos, kai pasirinksite paslėpti, kad patinka. Šis privatus jūsų bendravimo vaizdas užtikrina, kad turite asmeninius įrašus, neatskleisdami savo dalyvavimo įpročių viešai.
Dabartinė matomumo būsena
Jums gali būti įdomu, kaip peržiūrėti kitų žmonių įrašų mygtukus, ypač po to, kai nusprendėte paslėpti savo. Tiesa ta, kad kai kas nors paslėps, kad patinka, jokiu būdu nematysite, kad jų įrašuose skaičiuojamas teigiamas skaičius. Ši funkcija sukurta atsižvelgiant į kiekvieno vartotojo privatumo pasirinkimą, todėl svarbu tai gerbti.
Poveikis socialiniam naršymui
Negalėdami matyti kitų įrašų, kad patinka, gali pasikeisti jūsų naršymo „Facebook“ būdas. Tai perkelia dėmesį nuo populiarumo metrikos į patį turinį, o tai gali lemti prasmingesnę socialinės žiniasklaidos patirtį. Šis pakeitimas padėjo man vertinti įrašų turinį, o ne patinkančių skaičių.
Privatumo nustatymų laikymasis
Labai svarbu gerbti privatumo nustatymus, kuriuos kiekvienas vartotojas pasirinko savo profiliui. Jei kas nors nusprendė paslėpti savo simpatijas, tai asmeninis pasirinkimas, kurį reikia gerbti. Ši abipusė pagarba privatumo nustatymams yra platesnės skaitmeninio etiketo kultūros dalis, kuri yra būtina sveikai socialinės žiniasklaidos aplinkai.
Didžiausio įsitraukimo laiko analizė
Nors paslėpiau patinkančių skaičių, suprantu, kad kai kurie vartotojai nori kuo labiau padidinti savo įrašų matomumą. Tam labai svarbu analizuoti, kada jūsų auditorija yra aktyviausia „Facebook“. Yra įvairių įrankių ir įžvalgų, kurios gali parodyti, kada jūsų sekėjai yra prisijungę, todėl galite pritaikyti savo paskelbimo tvarkaraštį, kad jie būtų optimalūs.
Savo auditorijos supratimas
Geriausias laikas paskelbti gali skirtis priklausomai nuo jūsų auditorijos. Svarbu suprasti jų įpročius ir pageidavimus. Pvz., jei jūsų sekėjai dažniausiai yra naktinės pelėdos, vėlai vakare paskelbus skelbimus, gali būti geriau nei rekomenduojamas piko laikas.
Eksperimentavimas yra raktas
Nėra vienareikšmio atsakymo, kada geriausia paskelbti, kai teigiama, kad patinka. Po pasirodymo reikia eksperimentuoti ir skirti dėmesio. Išbandę skirtingą laiką ir išanalizavę rezultatus, galite rasti skelbimo tvarkaraštį, kuris geriausiai tinka jūsų konkrečiai auditorijai.
Aukštos kokybės turinio kūrimas
Kertinis akmuo, norint natūraliai padidinti mėgstamų skaičių, yra sukurti aukštos kokybės turinį, kuris rezonuotų jūsų auditoriją. Tai reiškia, kad reikia dalintis aktualiais, patraukliais ir vertingais įrašais. Nesvarbu, ar tai būtų informatyvūs straipsniai, pramoginiai vaizdo įrašai ar susimąstyti skatinančios citatos, turinys turėtų patikti jūsų sekėjams ir juo pasidalyti.
Bendravimas su savo auditorija
Kita veiksminga strategija – aktyviai bendrauti su savo auditorija. Atsakykite į komentarus, dalyvaukite pokalbiuose ir parodykite, kad vertinate jų indėlį. Toks įsitraukimas gali sukurti aplink jūsų profilį lojalią bendruomenę, kuri labiau sąveikaus su jūsų įrašais.
„Facebook“ funkcijų panaudojimas
Galiausiai išnaudokite visas „Facebook“ funkcijas, tokias kaip tiesioginiai vaizdo įrašai, istorijos ir grupės. Šie įrankiai gali padėti pasiekti platesnę auditoriją ir pateikti įvairų turinį, kuris sudomins jūsų sekėjus. Paįvairindami savo turinio strategiją padidinate tikimybę, kad jūsų įrašai bus patikę ir bendrinami.
Dėmesys kitiems rodikliams
Jei nesate pasiruošę slėpti, kad patinka, bet vis tiek norite nukreipti dėmesį nuo jų, apsvarstykite galimybę skirti daugiau dėmesio kitai metrikai, pvz., komentarams ir bendrinimams. Tai gali labiau rodyti jūsų turinio įtraukimo kokybę.
Pertrauka iš socialinės žiniasklaidos
Kita alternatyva – visiškai pailsėti nuo socialinių tinklų. Tai gali suteikti perspektyvos ir leisti iš naujo įvertinti savo santykius su tokiomis platformomis kaip „Facebook“. Pertrauka gali būti atgaiva ir padėti sugrįžti sveikesniu požiūriu į socialinę žiniasklaidą.
Sąmoningas dalijimasis
Galiausiai praktikuokite sąmoningą dalijimąsi. Būkite sąmoningi dėl to, ką skelbiate ir kodėl tai skelbiate. Šis požiūris užtikrina, kad naudojate socialinę žiniasklaidą taip, kad ji atitiktų jūsų vertybes ir tikslą, neatsižvelgiant į tai, kas patinka.
„Patinka“ paspaudimų slėpimas „Facebook“ gali pasiūlyti keletą privalumų, įskaitant su „patinka“ paspaudimais susijusio patvirtinimo spaudimo sumažinimą, autentiškesnės sąveikos skatinimą ir dėmesio perkėlimą nuo populiarumo metrikos prie reikšmingo turinio įtraukimo. Tai taip pat gali padėti apsaugoti privatumą ir sušvelninti neigiamą socialinio palyginimo poveikį.
Nors mygtukų „Patinka“ slėpimas gali pakeisti tai, kaip vartotojai iš pradžių sąveikauja su jūsų įrašais, tai neturėtų turėti didelės įtakos jūsų bendram įsitraukimui ar matomumui platformoje. Skatindami tikrą sąveiką ir sutelkdami dėmesį į kokybišką turinį, vis tiek galite išlaikyti tvirtą buvimą ir puoselėti prasmingus ryšius su savo auditorija.
„Facebook“ suteikia galimybę paslėpti „Patinka“ paspaudimus ant atskirų įrašų per privatumo nustatymus. Kurdami arba redaguodami įrašą galite koreguoti auditorijos nustatymus, kad apribotumėte, kas gali matyti teigiamų įvertinimų skaičių. Arba galite naudoti „Facebook“ testavimo režimo funkciją arba trečiųjų šalių naršyklės plėtinius, kad galėtumėte eksperimentuoti, kaip paslėpti „Patinka“ jūsų profilyje ar puslapyje.